STRONA GŁÓWNA

SERWIS UPSÓW

PRZEGLĄD UPSÓW

 

SERWIS UPSÓW

w Krakowie

   

 

 

 

 

 

upsy apc

 

 

 

 

baterie do upsa

 
Jak każdy sprzęt, tak również upsy potrzebują do prawidłowej pracy okresowych przeglądów i ewentualnie napraw.
Zdecydowana większość uszkodzeń zasilaczy ups spowodowana jest awarią lub zużyciem akumulatorów, które są w nich stosowane. Niejednokrotnie po uszkodzeniu akumulatora ups nie jest się w stanie uruchomić nawet przy prawidłowym zasilaniu sieciowym. Jeśli ups pracuje ze zużytym akumulatorem, nie ma możliwości podtrzymania zasilania w czasie awarii. Po zaniku napięcia sieciowego następuje natychmiastowe wyłączenie ups-a lub jedynie krótkotrwałe podtrzymanie zasilania, częstokroć niewystarczające do choćby zapisania wyników pracy komputera na dysku i zamknięcia systemu, nie mówiąc już o kontynuowaniu pracy.
Aby zapobiec podobnym wypadkom niektóre zasilacze wyposażone są w sygnalizację zużycia akumulatorów. Zaawansowane konstrukcyjnie urządzenia regularnie wykonują sobie same tzw. self-test określając przez to własną sprawność i szacując czas podtrzymania napięcia przy określonym obciążeniu.
Oczywiście nic nie zwalnia użytkownika przed okresowym przetestowaniem ups-a, gdy zasilane komputery nie wykonują w danym momencie odpowiedzialnych zadań, przez zwykłe wyciągnięcie z gniazdka kabla zasilającego i pozwolenie na pracę komputera przy zasilaniu z upsa. W ten prosty sposób można jednoznacznie określić stan akumulatorów i czas podtrzymania podejmując w razie konieczności działania związane z wymianą akumulatorów. Profesjonalny serwis przeprowadzi taką naprawę upsów zwykle w ciągu kilku godzin, kalibrując również zasilacz po wymianie baterii.
Generalnie przyjmuje się zasadę, że akumulatory, które mają co najmniej 4 lata, nadają się do wymiany, aby ups zachował pełną sprawność. W krytycznych zastosowaniach akumulatory wymienia się regularnie np. co 2 lata bez względu na ich stan, w warunkach domowych można natomiast eksploatować je dłużej biorąc pod uwagę ryzyko odmówienia pracy przez ups w krytycznym momencie.
Osobnym problemem są warunki pracy ups-ów. Urządzenia te silnie się nagrzewają w czasie pracy, co nie pozostaje bez wpływu na kondycję akumulatorów i pozostałych układów ups-a. Z tego powodu upsów wolnostojących nie należy zakrywać, a tym montowanym w szafach rackowych należy zapewnić odpowiednią wentylację. Przegrzanie upsa może w krytycznym przypadku doprowadzić do rozerwania akumulatorów, co bynajmniej nie jest rzadko spotykane w urządzeniach oddawanych do serwisu.

 

 
 

zapraszamy do naszego serwisu UPSów:

Aristo-Com sp.z o.o. , ul.Centralna 53 E, Kraków

tel: 12-6861440 , aristo.com.pl

 
 
 
 
 
 
 
   
HOME | SERWIS UPSÓW | PRZEGLĄD UPSÓW
Copyright © Serwis upsów Kraków
Created by Strony internetowe Kraków